Jeśli jesteś mieszkańcem Łodzi i szukasz skutecznego centrum terapii uzależnień, zapraszamy do naszego ośrodka w Jordanowie Śląskim. Oferujemy dojazd i transport osoby, która zainteresowana jest pobytem w centrum, do naszego ośrodka.

Detoks narkotykowy, lekowy i alkoholowy polega na odtruciu się organizmu od substancji, które go otruwają. Jest to proces, który ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i usunięcie objawów zatrucia. Detoks narkotykowy jest stosowany w przypadku osób uzależnionych od narkotyków i leków oraz osób, które mają problemy z alkoholem.

Kiedy przeprowadzić detoks od używek? Detoks należy przeprowadzić wtedy, gdy osoba uzależniona od substancji psychoaktywnych lub leków zaczyna odczuwać objawy zatrucia. Zatrucie organizmu może być spowodowane przez długotrwałe stosowanie substancji, które niszczą jego funkcje. Detoks ma na celu oczyszczenie organizmu i pomaga mu wrócić do normalnego funkcjonowania.

Detoks przebiega w kilku etapach. Pierwszy etap to oczyszczanie ciała z substancji psychoaktywnych i leków. W tym czasie pacjent musi być pod stałą obserwacją medyczną, ponieważ może dojść do objawów odstawiennych. Następnie pacjent przechodzi do etapu terapii, która ma na celu wyeliminowanie przyczyny problemu oraz nauczenie go nowych sposobów radzenia sobie ze stresem i emocjami. Jakie są rodzaje detoksów? Detoks można podzielić na trzy typy: medyczny, psychologiczny i duchowy. Każdy z tych typów jest skuteczny w swoim zakresie, ale żaden z nich nie jest panaceum na wszystkie problemy.

Detoks organizmu to ważna część leczenia uzależnień. Pozwala wypłukać toksyny z organizmu oraz uzupełnić płyny i elektrolity. Detoksykacja może być bardzo trudna i skutkować wieloma objawami, dlatego pacjent powinien znajdować się pod opieką wykwalifikowanego personelu. Często niezbędne jest podanie odpowiednich płynów oraz leków uspokajających, przeciwdrgawkowych, przeciw lękowych, przeciwwymiotnych i przeciwbólowych, aby złagodzić skutki odstawienia takie jak.

Na czym polega detoks organizmu?

Detoks to odtruwanie organizmu, które ma na celu wypłukanie przyjmowanej substancji. Dodatkowo w trakcie terapii podawane są odpowiednie płyny, witaminy, mikroelementy i leki, które mają złagodzić skutki odstawienia przyjmowanej substancji. Detoks organizmu dostosowany jest do pacjenta w zależności od stosowanej substancji (narkotykowy, alkoholowy, lekowy) i występujących objawów.

Jak detoks wpływa na organizm?

Długotrwałe przyjmowanie substancji psychoaktywnych niezależnie od ich rodzaju może mieć poważne następstwa zdrowotne, zaburzać gospodarkę elektrolitową organizmu, co w przypadku odstawienia przyjmowanej substancji może powodować bardzo silne dolegliwości somatyczne i psychiczne. Pacjenci często poważnie cierpią, dlatego detoks domowy zazwyczaj kończy się niepowodzeniem, a osoba uzależniona potrzebuje profesjonalnej opieki oraz zastosowania odpowiedniej farmakoterapii.

Cele i objawy podczas procesu 

Celem detoksu organizmu jest usunięcie toksyn, uzupełnienie płynów i elektrolitów, co ma poprawić ogólny stan pacjenta. Proces ten jest niezbędny, aby pacjent zaczął podejmować świadome decyzje i przygotowuje go do podjęcia terapii.

Detoks organizmu niezależnie od rodzaju przyjmowanej substancji (alkoholowy, narkotykowy, lekowy) jest bardzo trudnym przeżyciem, który może powodować:

 • niepokój;
 • drżenie;
 • skurcze;
 • wymioty;
 • zaburzenia świadomości;
 • bezsenność;
 • biegunka;
 • omamy;
 • drażliwość;
 • lęki.

Detoks organizmu w ośrodku leczenia uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnień zapewnia profesjonalną opiekę lekarzy, pielęgniarek, trenerów leczenia uzależnień i psychoterapeutów, którzy wspierają pacjenta podczas detoksu organizmu. Bogata wiedza i duże doświadczenie sprawiają, że nasi pracownicy potrafią odpowiednio reagować w różnych sytuacjach, zapewniając pacjentom nie tylko odpowiednią opiekę, ale przede wszystkim wsparcie i akceptację dla zachodzących procesów. Zapewniamy bezpieczne warunki, które sprzyjają zdrowieniu i są doskonałym wstępem do leczenia uzależnień. Oferujemy detoks:

 • alkoholowy;
 • narkotykowy;
 • lekowy.

Ośrodek leczenia uzależnień dla mieszkańców Łodzi

Ślężańskie Centrum Terapii oferuje holistyczną pomoc w leczeniu alkoholizmu, narkomanii, lekomanii oraz innych uzależnień np. od hazardu lub komputera/Internetu. Zapewniamy kompleksową pomoc, która obejmuje: detoks, terapię grupową, terapię indywidualną, zajęcia wspomagające i wsparcie na każdym etapie leczenia. Do naszego ośrodka nie jest wymagane skierowanie, a pacjenci podejmują terapię w trybie stacjonarnym lub ambulatoryjnym (kontynuacja leczenia, DDA, terapia dla współuzależnionych). Zapewniamy zakwaterowanie w komfortowych pokojach, wyżywienie dostosowane do indywidualnych potrzeb, bogatą ofertę zajęć, strefę wellness oraz przede wszystkim atmosferę pełną akceptacji i zrozumienia. Ułatwia to znaczenie proces leczenia uzależnień, umożliwiając pracę nad problemami, wyciszenie i zdobycie narzędzi oraz technik niezbędnych do radzenia sobie po opuszczeniu ośrodka.

Usługę detoksu alkoholowego, narkotykowego i lekowego oferujemy również klientom m.in. z miast Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Zielona Góra, Warszawa i Wrocław.

Detoks przeprowadzany jest w Ślężańskim Centrum Terapii w górach w komfortowym ośrodku leczenia uzależnień w Jordanowie Śląskim.