Jeśli jesteś mieszkańcem Katowic i szukasz skutecznego centrum terapii uzależnień, zapraszamy do naszego ośrodka w Jordanowie Śląskim. Oferujemy dojazd i transport osoby, która zainteresowana jest pobytem w centrum, do naszego ośrodka.

Centrum uzależnień to miejsce, w którym można uzyskać pomoc w leczeniu uzależnienia. Jest to ośrodek specjalistyczny, który oferuje pomoc pacjentom zmagającym się z nałogami. W centrum uzależnień można skorzystać z porad lekarskich, psychologicznych i terapeutycznych. Ponadto istnieje możliwość podjęcia leczenia ambulatoryjnego lub stacjonarnego.

W ośrodku leczenia uzależnień pracują specjaliści, którzy są w stanie pomóc pacjentowi w walce z nałogiem. Są to lekarze, psychiatrzy, psycholodzy i terapeuci. Pomoc jest świadczona przez cały dzień.

Ośrodek leczenia uzależnień to miejsce, w którym można skorzystać z pomocy specjalistów w walce z nałogiem. Jest to bardzo ważne, ponieważ osoba uzależniona potrzebuje profesjonalnej pomocy, aby poradzić sobie z problemem.

Nałogi, z którymi możemy Ci pomóc to:

  • alkoholizm,
  • narkomania,
  • uzależnienie od komputera,
  • hazard,
  • lekomania,
  • zakupoholizm.

W Ośrodku leczenia uzależnień można skorzystać z różnych form terapii, które pomagają osobie uzależnionej wrócić do normalnego życia.

 

Terapia uzależnienia od hazardu Katowice

Ośrodek leczenia uzależnienia od hazardu

Hazard generuje silne emocje, potrzeba zagrania bez względu na okoliczności jest silniejsza od zdrowego rozsądku. Nałogowi hazardziści doprowadzają często siebie i swoje rodziny do bankructwa, uciekają się do nielegalnych sposobów pozyskiwania gotówki. Poświęcają coraz więcej czasu na granie zaniedbując pracę i rodzinę. Patologiczny hazard wymaga leczenia w ośrodku leczenia uzależnień.


 

Leczenie zakupoholizmu Katowice

Ośrodek leczenia uzależnienia od zakupów

Chęć poprawy nastroju poprzez zakupy i niemożność ich odroczenia często zwiastuje uzależnienie od zakupów. Niepohamowana chęć zakupu prowadząca następnie do wyrzutów sumienia, następnie znów poprawy swojego nastroju zakupami tworząc błędne koło. Brak utraty gotówki poprzez płacenie kartą tylko wzmacnia poczucie bezkarności do momentu utraty płynności finansowej.

W ośrodku leczenia uzależnień pomagamy w walce z zakupoholizmem.


 

Terapie nałogu od internetu, telefonu, komputera Katowice

Uzależnienie od komputera, Internetu i telefonu to jedno z uzależnień behawioralnych. Stała chęć pozostawania „w kontakcie”, gry komputerowe, czaty powodują zaburzenia relacji w realnym świecie. Wraz z postępem technologii osób uzależnionych przybywa silna i nieprzerwana chęć korzystania z technologii, Internetu, komputera czy telefonu wpływająca na samopoczucie jest informacją o możliwym problemie z uzależnieniem. W ośrodku leczenia uzależnień pomożemy znaleźć odpowiednią drogę aby wyjść na prostą.


 

Leczenie pracoholizmu Katowice

Ośrodek leczenia pracoholizmu

Pęd i tempo dzisiejszych czasów, dążenie do zarobienia jak najwyższej kwoty, perfekcjonizm, awans to czynniki popychają do zwiększenia czasu spędzanego spędzonego w pracy aż do utraty kontroli nad własnym zachowaniem na skutek przymusu. Zatarcie się granic między sferą życia prywatnego, a pracą, postrzeganie się tylko przez pryzmat osiągnieć i zarobionych pieniędzy ton właśnie pracoholizm. W naszym ośrodku pomożemy Ci zmierzyć się z problemem.
 

Terapia nawrotów. Pobyty motywujące

Skierowana jest do osób, które odbyły już podstawową terapię, ale czują, że zaczyna brakować im motywacji lub sytuacja życiowa zagraża powrotowi do nałogu.
 

Grupa wsparcia dla osób podczas terapii

Skierowana do osób, które odbyły już podstawową terapię, chcących uczestniczyć w cotygodniowych spotkaniach grupy terapii pogłębionej.

Do ośrodka terapii uzależnień zapraszamy również klientów m.in. z miast: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Kaków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Zielona Góra, Warszawa i Wrocław.

Terapie przeprowadzamy w Ślężańskim Centrum Terapii w górach w komfortowym ośrodku leczenia uzależnień w Jordanowie Śląskim.