Terapia uzależnień

blank

Detoks

Detoks jest kluczowym elementem leczenia uzależnień, umożliwiającym eliminację toksyn i równoważenie płynów i elektrolitów w organizmie. Proces ten może być wymagający i wiązać się z różnorodnymi objawami, stąd konieczność opieki specjalistów. W wielu przypadkach konieczne jest podawanie leków i płynów, aby złagodzić objawy odstawienia, takie jak bóle, bezsenność, lęki, drgawki, problemy trawienne czy zmiany nastroju.

Alkoholizm

Ośrodek dla osób uzależnionych od alkoholu proponuje programy leczenia stacjonarnego i ambulatoryjnego, skierowane również do DDA, osób współuzależnionych, a także jako etap kontynuujący terapię odwykową. Oferujemy pomoc dla osób, które borykają się z uzależnieniem od alkoholu etylowego. W naszym ośrodku pacjent otrzymuje wszechstronne wsparcie ze strony wykwalifikowanych psychologów, psychoterapeutów, lekarzy, pielęgniarek i specjalistów ds. leczenia uzależnień.

blank
blank
blank
blank

Narkomania

Ślężańskie Centrum Terapii, położone 30 km od Wrocławia, oferuje terapię stacjonarną i ambulatoryjną dla osób uzależnionych od narkotyków, w otoczeniu sprzyjającym wyciszeniu i regeneracji. Nie wymagamy skierowania. Nasza oferta obejmuje detoksykację, psychoterapię i wsparcie medyczne, a pacjenci są pod stałą opieką zespołu doświadczonych specjalistów, w tym psychiatrów, psychologów i terapeutów uzależnień.

Lekomania

Lekomania stanowi skomplikowany problem, wpływając destrukcyjnie na zdrowie, karierę zawodową i relacje społeczne osoby uzależnionej. Dostępność leków i ich niezbędność w leczeniu różnych schorzeń komplikują proces leczenia uzależnienia. Nasze centrum oferuje wsparcie w pokonaniu uzależnienia, gwarantując opiekę doświadczonych lekarzy, psychologów i specjalistów ds. uzależnień, którzy wspierają pacjenta na każdym etapie jego drogi do zdrowia.

blank
blank
blank
blank

Hazard

Ośrodek leczenia uzależnienia od hazardu.

Hazard generuje silne emocje, potrzeba zagrania bez względu na okoliczności jest silniejsza od zdrowego rozsądku. Nałogowi hazardziści doprowadzają często siebie i swoje rodziny do bankructwa, uciekają się do nielegalnych sposobów pozyskiwania gotówki. Poświęcają coraz więcej czasu na granie zaniedbując pracę i rodzinę. Patologiczny hazard wymaga leczenia w ośrodku leczenia uzależnień.

Zakupoholizm

Ośrodek leczenia uzależnienia od zakupów

Chęć poprawy nastroju poprzez zakupy i niemożność ich odroczenia często zwiastuje uzależnienie od zakupów. Niepohamowana chęć zakupu prowadząca następnie do wyrzutów sumienia, następnie znów poprawy swojego nastroju zakupami tworząc błędne koło. Brak utraty gotówki poprzez płacenie kartą tylko wzmacnia poczucie bezkarności do momentu utraty płynności finansowej.

W ośrodku leczenia uzależnień pomagamy w walce z zakupoholizmem.

blank
blank
blank
blank

Internet Telefon Komputer

Uzależnienie od komputera, Internetu i telefonu to jedno z uzależnień behawioralnych. Stała chęć pozostawania „w kontakcie”, gry komputerowe, czaty powodują zaburzenia relacji w realnym świecie. Wraz z postępem technologii osób uzależnionych przybywa silna i nieprzerwana chęć korzystania z technologii, Internetu, komputera czy telefonu wpływająca na samopoczucie jest informacją o możliwym problemie z uzależnieniem. W ośrodku leczenia uzależnień pomożemy znaleźć odpowiednią drogę aby wyjść na prostą.

Pracoholizm

Ośrodek leczenia pracoholizmu

Pęd i tempo dzisiejszych czasów, dążenie do zarobienia jak najwyższej kwoty, perfekcjonizm, awans to czynniki popychają do zwiększenia czasu spędzanego spędzonego w pracy aż do utraty kontroli nad własnym zachowaniem na skutek przymusu. Zatarcie się granic między sferą życia prywatnego, a pracą, postrzeganie się tylko przez pryzmat osiągnieć i zarobionych pieniędzy ton właśnie pracoholizm. W naszym ośrodku pomożemy Ci zmierzyć się z problemem.

blank
blank
blank
blank

Terapia nawrotów. Pobyty motywujące

Specjalistyczny program, dedykowany osobom, które ukończyły etap podstawowej terapii uzależnień, ale zmagają się z wyzwaniami, które mogą zagrozić ich trwałej abstynencji. Zdajemy sobie sprawę, że proces zdrowienia jest drogą pełną przeszkód, a utrzymanie motywacji i skupienie na celu może być czasem trudne, zwłaszcza w obliczu stresów i wyzwań życiowych.

Grupa wsparcia

Inicjatywa skierowana do osób, które ukończyły podstawową terapię i są zainteresowane kontynuacją swojej drogi do zdrowienia w ramach regularnych, cotygodniowych spotkań. Zdajemy sobie sprawę, że proces odzyskiwania równowagi i zdrowia jest ciągły i wymaga stałego wsparcia, dlatego stworzyliśmy to unikalne środowisko, w którym uczestnicy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i osiągnięciami.

blank
blank
+48 601 723 780