Zespół

Paweł Klimas

W Ślężańskim Centrum Terapii jestem odpowiedzialny za proces terapeutyczny a także koordynuję pracą terapeutów.

Staż podyplomowy odbyłem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem w wielu instytucjach, fundacjach, prywatnych ośrodkach terapii uzależnień m.in. Oddział Terapii Uzależnień Stowarzyszenia Monar w Warszawie, fundacja “Żyć z Chorobą Parkinsona”, fundacja “Pomoc Potrzebującym”, Ośrodek Terapii Uzależnień „Kamiza”, Oddział Terapii Uzależnień w Czarnym Borze, oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w Kamiennej Górze którą kierowałem

Aktualnie oprócz pracy w Ślężańskim Centrum Terapii, prowadzę prywatną praktykę oraz współpracuję z Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali we Wrocławiu.

Jestem członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień, należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, oraz Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

blank

Waldemar Kurek

Certyfikat uzyskał po ukończeniu Szkoły Psychoterapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie (lista specjalistów psychoterapii uzależnień Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego – specjalność resocjalizacja.

Jest absolwentem Szkoły Psychoterapeutów Gestalt w Krakowie, posiadającą akredytację Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt zgodną z wymogami EAP (European Association for Psychotherapy).

Był uczestnikiem Szkoły Psychoterapeutów w nurcie psychoanalitycznym Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego spełniającego kryteria rekomendowane przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Bogate doświadczenie zawodowe uzyskał dzięki trzydziestoletniej pracy psychoterapeutycznej z osobami uzależnionymi od alkoholu i innych substancji psychostymulujących. Od dwudziestu dwóch lat prowadzi własną Przychodnię Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień, w której koordynuje i współrealizuje Program Terapii dla Osób Uzależnionych. W początkowym etapie swojej kariery zawodowej pracował na oddziale odwykowym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Złotoryi. Kierował również Poradnią Terapii Uzależnień w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.

Uczestnik wielu staży klinicznych w szpitalach i klinikach zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Współzałożyciel Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy Domowej. Rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych szkoleniowiec z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy domowej.

Uczestniczył w wielu szkoleniach pogłębiających wiedzę i doskonalących umiejętności z zakresu psychoterapii. Swoją pracę terapeutyczną poddaje systematycznej superwizji prowadzonej przez Superwizora rekomendowanego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Dewiza życiowa: „Przede wszystkim Człowiek”.

blank

Michał Komorowski

Ukończył Szkołę Psychoterapii w nurcie systemowo-ericksonowskim, we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, atestowana przez Sekcje Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Szkoła Psychoterapii Uzależnień CEDR akredytowana przez PARPA w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień, specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie-instytut psychologii zdrowia PTP.

blank

Lucyna Piskozub-Drózdż

Ukończyła studia na kierunku fizjoterapia na Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Posiada Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty o numerze 71715. W Ślężańskim Centrum Terapii prowadzi zajęcia, mające na celu wyciszenie pacjenta przez aktywność fizyczną na profesjonalnie zorganizowanych zajęciach.

blank

Katarzyna Komorowska

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką psychoterapii uzależnień, psychoterapeutką integratywną w trakcie specjalizacji przy Wrocławskim Instytucie Psychoterapii.

W mojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem klienta. Staram się dotrzeć do głęboko ukrytych potrzeb, często skrywanych za niekonstruktywnymi czy wręcz destrukcyjnymi sposobami funkcjonowania. Szanuję wolność klientów. Pozostawiam im swobodę podejmowania decyzji, wolność wyboru. Staram się nie oceniać, nie kierować, nie dawać gotowych rozwiązań, za to pomagam odnaleźć drogę do tego, co klient uzna dla siebie za najzdrowsze i najlepsze. Pomagam klientowi w odkryciu jego własnych zasobów, które następnie będzie mógł wykorzystać do zmiany swojego życia na lepsze. Każdego człowieka staram się traktować indywidualnie. Wystrzegam się utartych schematów, szablonów, ścieżek.

Pracuję z osobami dorosłymi młodzieżą. Ludźmi, którzy eksperymentują, używają szkodliwie, bądź już są uzależnieni od substancji psychoaktywnych lub są uzależnieni behawioralnie. Otaczam opieką terapeutyczną, także osoby bliskie, członków rodzin oraz przyjaciół ludzi uzależnionych. Prowadzę terapię par i małżeństw. Pracuję w oparciu o zasady kodeksu etycznego terapeuty uzależnień i psychoterapeuty. Pracę swoją systematycznie superwizuję pod okiem doświadczonych i certyfikowanych superwizorów.

Jeżeli sam próbujesz rozwiązać swoje problemy, wyrwać się z pułapki uzależnienia lub uwikłania, a o własnych siłach nie znajdujesz rozwiązania. Jeżeli dotychczasowe sposoby radzenia sobie z problemem i trudnościami życia zawiodły. Jeżeli nie znajdujesz w sobie sił na dalsze życie, w sposób jaki prowadzisz. Jeżeli czujesz się „gorszy/a”, wstydzisz się mówić o swoim problemie, doświadczasz osamotnienia, opuszczenia, niezrozumienia. To dobry czas na rozpoczęcie terapii.

+48 601 723 780